Sport

Finałowy pojedynek w tym sezonie nie dla piłkarzy mistrza Hiszpanii! Doskonały półfinał zawodników Chelsea Thomasa Tuchela!

Piłka nożna to w obecnych czasach mająca ogromną popularność dyscyplina sportowa na świecie. Dziwić nie powinien fakt, że rozgrywki piłkarskie poszczycić się mogą fenomenalnymi wynikami telewizyjnymi, ponieważ fanów emocji piłkarskich jest naprawdę dużo. Ceny za graczy z każdym rokiem coraz większe i tak właśnie drużyny otrzymują okazję zarabiać znacznie więcej funduszy. Półfinałowe mecze turnieju Champions League rozegrane zostały w zeszłym tygodniu. Dowolny zaangażowany kibic futbolu wie o tym, jak niesamowicie pierwszorzędne są to rozgrywki. Naprzeciw siebie w półfinałowym starciu do boju stanęły ekipy Realu Madryt a także Chelsea z Londynu, a to doprowadziło do tego że każdy miał świadomość, że oczekiwać można bardzo dobrego starcia. Oba kluby pokazały wspaniałe umiejętności i z całą pewnością ten półfinałowy dwumecz nie zawiódł wymagań fanów piłki nożnej. Trzeba jednak mieć świadomość tego, iż do decydującego meczu szansę miała wskoczyć wyłącznie jedna ekipa i gracze oraz selekcjonerzy dobrze o tym wiedzieli.

W telewizji to starcie 1/2 finału Ligi Mistrzów także było opisane jako pojedynek dwójki charyzmatycznych oraz perspektywicznych trenerów. Zidane oraz Tuchel Thomas to taktycy, którzy w latach ubiegłych w świecie trenerskim otrzymali okazję na to wybudować sobie dobrą markę. Jako selekcjoner Realu Madryt Zidane miał okazję na czwarty swój finałowy mecz Ligi Mistrzów w przeciągu 5 zeszłych lat. Mimo że to z pewnością solidne osiągnięcie, to finalnie jego ekipa nie miała możliwości wygrać. Chelsea Londyn zasłużyła sobie na promocję do meczu finałowego Champions League, ponieważ zdominowała mistrza Hiszpanii. Trzeba to rozumieć, iż gracze trenowani przez Thomasa Tuchela zafundowali fanom genialne dziewięćdziesiąt minut tego dnia. Dotychczasowi mistrzowie ligi hiszpańskiej w zasadzie powinni cieszyć się z tego, iż dostali mało goli, ponieważ grali z nie najlepszej strony. W finałowej rozgrywce Chelsea Londyn będzie rywalizować z The Citizens.

Zostaw komentarz