Sport

Świetny start spotkania autorstwa Świątek Igi i Kubota Łukasza finalnie przegrany! Bez najmniejszych wątpliwości nie zdołamy zdobyć krążka w zmaganiach tenisowych na Olimpiadzie!

Dobrze brać pod uwagę fakt, iż na tegorocznych Olimpijskich Igrzyskach polska kadra narodowa na chwilę obecną przedstawia się niezbyt pozytywnie. Niestety niespodziewanie mizernie spisali się tenisiści polscy, którzy naprawdę szybko pożegnali się z Igrzyskami Olimpijskimi. Niespodziewanie Świątek Iga prędko wyeliminowana została z rywalizacji o podium w singlowych rozgrywkach, ale dalej miała okazję na korzystny wynik w turnieju deblowym. Towarzyszem Świątek Igi w czasie meczu ćwierćfinałowym gry mieszanej był Łukasz Kubot, który też miał ogromne nadzieje na strefę medalową. Dla polskich graczy start tego meczu z rosyjską reprezentacją był niezwykle dobry. Przez chwilę w trakcie seta numer jeden polscy zawodnicy wygrywali wynikiem 3:0. Tenisiści z Rosji jednak niesamowicie szybko przerwali dominację i zaczęły się tarapaty naszych tenisistów. Para reprezentantów z Polski była bez szans i musiała uznać lepszą dyspozycję rosyjskiej narodowej drużyny. W taki sposób utraciliśmy ostatnią szansę na zgarnięcie złotego krążka w tenisie na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich.