Wrześniowe wakacje - czas podróży

Większość z nas co roku myśli nad tym który czas w roku jest najlepszy na zasłużony urlop. Zapewne gusta różnią się w związku z oczekiwaniami, które mamy związane z wakacjami. Niektórzy z nas jedyne czego chcą to odpoczynku, a inni chcą wybawić się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najodpowiedniejszym okresem, idealnym do wyjazdu na wakacje jest wrzesień.

Jest wiele plusów , które wynikają z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacje poza sezonem urlopowym są zdecydowanie tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży mają do zaoferowania bardzo ciekawe i opłacalne oferty last minute. Jedno jest pewne- wyjazd we wrześniu ucieszy Twój portfel na 100%!.

Następnym powodem jest mała ilość turystów. Zabytki, restauracje czy plaże nie będą tak oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeśli tłumy ludzi nie sprawiają Ci przyjemności - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Dodatkowym plusem wrześniowych podróży jest pogoda. Męczące gorące temperatury są dużo mniejsze, chociaż wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie nie jest już tak wyczerpujące, Słońce jest mniej ostre, a to wiąże się z tym, że, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwości kierunków podróży do wyboru jest wiele. Szczególnie Europa kusi ślicznymi, ciepłymi miejscami. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla dużej ilości europejskich krajów, stąd też dokonanie wyboru miejsca odpoczynku może być ciężkie. Warto także brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury nie są aż tak uciążliwe. Pamiętaj jednak, żeby unikać miejsc, w których w tym terminie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Jedyne co powinieneś teraz zrobić to spakować walizkę i wyszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Przekonaj się sam jak wiele ma do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Znajdź swój ulubiony kierunek wycieczki i odpocznij w spokoju, oszczędzając spore pieniądze.

Zostaw komentarz